HENYCHOVÁ Jana, Hraničná 225, Janov n. N., 468 11, Czech republic, tell_yel.gif +420724045565, e-mail: j.henychova@mybox.cz

 

 

fotogalerie

  HEIDI BIELA STOPA SK - lead dog

Heidi je můj největší miláček, má přezdívku Bubu- pro její vyplašenost. Protože je miláček tak je i leader ( nelogické že?).Občas si říkám co mne k tomu vůbec vede, ale asi určitě je to bude moje náklonnost k ní a pak její rychlost a pracovitost a hlavně  to asi bude její nevyspytatelnost co zrovna provede.

Fotogalerie

*10.12.1998 

Pedigree

 MANITOBA BÍLÁ VYDRA - PEPINA  - lead dog

Pepina je naprosto skvělá. Taková naše " Bílá zbraň". Dostala i nové jméno- Pepa Vaněk. Už není malé štěňátko, řadu mladších už přeskočila v hierarchii. Její problém je, že je tak pracovitá, že u toho ani moc nepřemýšlí. Je to leadr pro jízdu vpřed. Snad u toho začne i trochu přemýšlet a přidá do svého repertoáru i odbočování.

Fotogalerie

*13.5.2001  

Pedigree

fotogalerie

 TALISMAN TESSY Z ÚVALÁKU - wheel dog

Teroristka Tesina nesmí chybět u žádné bytky. Nikdo jí nesmí šlápnout na palec, jinak je nepříčetná touhou po pomstě.. Na druhou stranu to je obrovská kámoška. Neuvěřitelný pracant v zápřahu. Zapřahám ji jako poslední-wheel dog- a ona svojí posedlostí poblázní všechny a rozpoutá šílenou předstartovní horečku. Jediná si obléká kšíry s radostí...bohužel. Má obrovský smysl pro smečku, ona jediná si nikdy nechce hrát na jedináčka- vždy kouká kde jsou ostatní- hlavně Heduš. Přibrala I funkci sociální pracovnice a ujala se výchovy problémových štěňat. 

Fotogalerie

*26.4.2000

Pedigree

fotogalerie

 AINY ANDREW BENY- team dog

Je to malý divoký lotr. Jak může tak zdrhne a ohromně se při tom baví. Na druhou stranu miluje fyzický kontakt. Určitě by ji bavylo nechat se rozmazlovat. Je malinká a taková už i zůstane- takové štěňátko na vždy- je to takový trochu podmíráček. Malost postavy dohání velistí ducha .  

Fotogalerie

*19.10.2000 

Pedigree

fotogalerie

 JOVANA JOBORED- netáhlo dog

To je náš výstavní kus. Moje první haskynka. Běhat nechce ani náhodou, to je klidně ochotna nechat se uvláčet. Kolikrát ani není ochotna vylézt z kotce. Ana se i trochu bojí ostatních, protože ty ji moc nemají v lásce a občas využijí příležitost sesypat se na ni. Jinak to je naprostý flegmatik, čímž mne dokáže dohnat k totálnímu šílenství. Svým flegmatickým přístupem není ani ochotna hájit si svoji pozici ve smečce a stává se z ní naprostý asociál. Pomalu jí, pomalu kadí....Nikdy mi neodpustí, že jsem pořídila do naší smečky ty další bestie a ona se s nimi musela vystěhovat z jejího oblíbeného gauče.

Fotogalerie

*18.5.1997 

Pedigree

 ANNE HARCOVSKÝ LES- wheel dog

Další výstavní kus. Blondýnka Anička. Jovky dcera. Je ochotna tvářit se, že ve spřežení táhne. Mám však obavu, že maximálně jen nebrzdí. Ale i to je ve srovnání s její máti zázrak. Je naprosto šílená po jídle. Normálně se tváří jako spící medvídek k pomazlení. V moment, kdy se oběví něco k snědku promění se v nepříčetného šílence, schopného vraždy pro kus žvance. Kdyby byla hubená- ale ona je ze všech nejtlustší. Myslím, jsem přesvědčena, že ji hlady netrápím. Její největší přání- v klidu se užrat.

Fotogalerie

 *11.8.2000

Pedigree

 ALISEN HARCOVSKÝ LES- team dog

Eliška je zvláštní, když pominu že to je Jovky dcera, tak pořád nevím co si o ní myslet. Je trochu ostýchavá a na druhou stranu Vám z ničeho nic skočí na záda a nejlépe v náhlém projevu přítulnosti drápne do obličeje. Nebrzdí ale asi moc netáhne. Když chce tak dokáže být rychlá a živá. Pak zase dokáže dělat spící panu. Potřebovala by ode mne více času a ona si sama  musí ujasnit co chce. A nebo ne? Letos si oblíbila kousnout si do okolních pejsků ve spřeženích. Ohromně ji to baví. 

Fotogalerie

*11.8.2000 

Pedigree

 BECKY HARCOVSKÝ LES- team dog

Becky je protekční štěňátko, trochu cholerik po matce Heidě ale je naprosto sladká a ukecaná Bekiša. Becky je Michalova a taky trochu moje. Je prostě naše.

 

Fotogalerie

*15.5.2003 

Pedigree

 BARBRA HARCOVSKÝ LES- team dog

Bára je trochu zatím nevyspitatelná, jevila se nejprve trochu pomalejší proti ostatním štěňatům, ale to už pominulo. Je klidná, vyrovnaná a asi to má jejiná v hlavě srovnané.

 

Fotogalerie

*15.5.2003  

Pedigree

 BEATRIS HARCOVSKÝ LES- team dog

Běta je obrovská krasavice, má krásný hluboký hlas a pořád něco povídá. Další adept na lídrování.

 

Fotogalerie

*15.5.2003 

Pedigree

 BUSTER HARCOVSKÝ LES- team dog

Buster je náš jediný chlapec. Má trochu pokřivené vnímání světa a je to tím, že je mezi samými babami a Tondou. Tonda v něm od malička pěstuje představu, že pánem tvorstva je Antonín a pak hned po něm Buster. Jsem zvědavá co bude Tonda dělat až Buster zjistí že je proti Tondovi dvakrát větší. Je to zlatíčko a miláček. Buster má velké výchovné štěstí, že se ho ujala naše sociální pracovnice Tesyna. Když je Buster s ní, tak se chová velice způsobně. 

Fotogalerie

*15.5.2003 

Pedigree

 

fotogalerie

RUŽENKA ŠVITORKOVÁ

Růženka je tak neuvěřitelně inteligentní pes , že až občas sama koukám co je schopná ve své dobré vůli vymyslet. Skvěle si pamatuje každou cestu, kterou jednou projedeme. Na druhou stranu naprosto nedokáže pochopit, když na známé cestě  chci odbočit někam jinam... To je nad její chápání. Je velice zodpovědná, někdy až moc. A hlavně- je to pusinkovací pes, musíte být stále na pozoru.

Fotogalerie

*27.11.1993 

 

 ANTONÍN SODOMKA- závozník, předjezdec, indikátor ( hárání ), svobodomyšlenkář *1997

Antonín Sodomka je ze sousedství a jezdí s náklaďákem. Dělá závozníka. Vybarven je jako dobrman, ale výškou to je jezevčík na dlouhých nohách. Je to kámoš a vždy si dělá co uzná za vhodné. Ze všeho nejvíc ale miluje haskynky. Je to náš nápadník číslo 1 a Tonda je o tomto naprosto přesvědčen. Všechny jovky si nesmírně hlídá. Běhá s námi, coby předjezdec, I ty nejdelší tréninky. Odhání přI tom všechny malé pejsky. Svými divokými přískoky vpřed všechny líné Jovky vyburcuje k šílenému tempu. Toto oceňuji hlavně z kopce. Když se mu výlet zdá už moc nezáživný, oddělí se od nás a nejkratší cestou jde domů. Vždy už čeká před barákem. 

 KORINKA ŠVITORKOVÁ- HLOUŠKOVÁ *20.10.1990- †7.4.2001

Korinka u nás žila necelé třI roky. Vždy byla nejstarší a vždy to byla stará bába, nejenom pro svůj věk, ale hlavně pro své nekompromisní manýry. Její odchod byl smutný. Nádor na mléčných žlázách a pokročilý věk udělaly své.

 

 

 

Heidi // Rósa // Tessy // Pepina // Ajka // Jovana // Anička // Eliška // Korča // Puppy B // Pomocníci

INDEX  // Team // Psi // Závody // Výstavy // Jak bydlíme // Oslavy // Jak cestujeme // Ze společnosti // Puppy // Inary 99

    © 2004Jana Henychová